49BDL2105X 3x3
Videowall 3×3 Philips 49BDL2105X 3.5 mm
Philips 3x3 videowall consisting of 49BDL2105X. 3.5 mm bezel, Full HD resolution and constant 24/7 operation.
11.965,00 + vat*
Discount 25%
* The offer ends on 28-05-2026
Delivery within 5 days
Paypal Lease
Pay in 3*/6/12/24 tranches. *Interest-free
Paypal
Visa
Mastercard
Diners
Grenke
AppPago
Google Pay
Apple Pay
Main features
Outdoor
No
Windows
No
Diagonal (in inches)
49”
Dimensions (W×H×D)
3231 x 1823.4 x 93.3 mm
Bezel width
1.2 mm (R/B), 2.3 mm (T/L)
Brightness
500 nit
Resolution
1920x1080 (FullHD)
Touch screen
Vesa Mount
400 x 400 mm
Description
Pre-configured videowall consisting of 9 Philips X-Line monitors.
Features
  • Display image
    Viewing angle 178°/178°
    Contrast 1100:1
    Diagonal (in inches) 49”
    Diagonal (metric) 124.5 cm
    Brightness 500 nit
    Resolution 1920x1080 (FullHD)
    Touch screen No
  • Mechanical specs
    Power supply 50/60 Hz, AC 100 - 240 V
    Energy class G
    Consumption (typ.) 100 W
    Consumption (sleep) 0.5 W
    Bezel width 1.2 mm (R/B), 2.3 mm (T/L)
    Unit weight 195.3 kg
    Response time 8 ms
    Humidity 20% ~ 80%
  • Connectivity
    Audio input Yes
    DVI Input Yes
    HDMI input Yes x2
    RS232 input Yes
    USB Yes
    Audio output Jack da 3.5 mm
    RS232 Output Yes
You may be interested in
11.965,00 + vat*
Discount 25%