65BDL6005X 2x3
2×3 Philips X-Line 65BDL6005X Videowall
17.089,00 + vat*
Discount 25%
* The offer ends on 28-05-2026
Paypal Lease
Pay in 3*/6/12/24 tranches. *Interest-free
Paypal
Visa
Mastercard
Diners
Grenke
AppPago
Google Pay
Apple Pay
Main features
Outdoor
No
Windows
No
Diagonal (in inches)
65”
Dimensions (W×H×D)
2865.2 x 2422.8 x 88.8 mm
Bezel width
2.3 mm (R/B), 1.2 mm (T/L)
Brightness
500 nit
Resolution
3840x2160 (4K)
Operativity time
24/7
Touch screen
Vesa Mount
400 x 400 mm
Description
Preconfigured Videowall consisting of 6 Philips X-Line monitors.
Simple setup. Total control.
• Use, monitor and maintain with CMND & Control
• Add Android processing power with an optional CRD50 module
Powerful system
• Automatic backlight control for energy savings
• OPS slot allows for cable-free PC integration
• Side-by-side mode: place multiple 4K monitors side by side to create video walls of any size
Sharp images. Endless possibilities.
• IPS panel: unaltered colour depth from every angle
• Ultra HD monitor: sharp images and clear contrast
• Ultra-thin bezels. For images without distractions
Cost-effective solution
• FailOver ensures continuous content playback
Features
  • Display image
    Contrast 1300:1
    Diagonal (in inches) 65”
    Brightness 500 nit
    Resolution 3840x2160 (4K)
    Touch screen No
  • Mechanical specs
    Power supply 100-240V, 60 Hz
    Energy class G
    Consumption (typ.) 1260 W
    Consumption (sleep) 0.5 W
    Consumption (Off) 0.5 W
    Bezel width 2.3 mm (R/B), 1.2 mm (T/L)
    Unit weight 175.2 kg
    Operativity time 24/7
    Response time 8 ms
    Humidity 20% ~ 80%
  • Connectivity
    Audio input Jack da 3.5 mm
    DP input Yes
    DVI Input DVI-D
    HDMI input Yes x2
    RG45 input Yes
    RS232 input Yes
    USB Yes
    Audio output Jack da 3.5 mm
    RS232 Output Yes
You may be interested in
17.089,00 + vat*
Discount 25%